Domain Name Zone
domeny internetowe

DNZ Blog

Wiadomości ze świata domen

Zwolnienia w branży domenowej

GoogleNa oficjalnym blogu Google można przeczytać, że firma Google zwolniła 100 ludzi z działu HR (Human Resources). Jako powód podano aktualną sytuację gospodarczą. Patrząc na liczbę zatrudnionych ludzi przez Google (ok. 20 tysięcy) nie jest to dużo, ale wg Silicon Alley Insider mówi to wiele na temat oczekiwań wzrostowych firmy.

Kłopoty z którymi Google ma do czynienia są dobrym wskaźnikiem dla firm z branży domenowej, dla których dochody z parkingu stanowią istotną część ich działalności. Ta wiadomość może nie wydawać się szokująca, ale przypomina nam ponuro o ciężkich czasach które są przed nami. Dotyczy to również dużych graczy. — twierdzi Adam Strong, autor anglojęzycznego bloga Domain Name News.

Oversee.netNastępna firma z branży, aczkolwiek trochę mniejsza, która podjęła decyzję zwolnień, to Oversee.net — firma, do której należą: parking DomainSponsor, rejestrator domen Moniker, serwis przechwytujący domeny SnapNames oraz konferencja DOMAINfest, która odbędzie się już za półtora tygodnia w Hollywood. Mason Cole, wiceprezydent komunikacji Oversee.net, twierdzi, iż miejsca pracy straciło 39 osób, co stanowi 18% pracowników. Na blogu Domain Name Wire opublikował następującą wiadomość:

Oversee reorganizuje swoje przedsiębiorstwo ponieważ oczekuje trudnej sytuacji gospodarczej w 2009 roku. Część tej reorganizacji stanowi zmniejszenie ilości pracowników o 18%, w tym również niektórych menadżerów.

Oversee w ciągu następnego roku będzie się koncentrowało na dziedzinach w których posiada czołowe pozycje. Do tego należą: Monetyzacja domen, rynek wtórny domen, działalność jako rejestrator oraz branża podróżnicza.

Zgodnie z tym zaprzestaliśmy działalności lub inwestowania w dziedzinach, które nie wydają nam się być aż tak obiecujące (do tego należą na przykład kredyty hipoteczne). Redukcja jest wynikiem ponownego skupienia się na kluczowych dziedzinach przedsiębiorstwa.

Oversee.net już w sierpniu 2008 roku zwolniło 10% kadry. Podanym powodem również była sytuacja gospodarcza.

Źródło: DNN

One Comment, Comment or Ping

  1. Kryzysik nam się rozkręca. 100 dobrych HRowców na rynku, pracę znajdzie, pytanie co będzie, jeśli “rzucą” na rynek większe ilości?

Reply to “Zwolnienia w branży domenowej”

Przeszukaj bloga